STHK sotsiaalpedagoogid osalesid Sotsiaalpedagoogide Ühenduse suvekoolis 08. august liinatamm

5.-6. augustil toimus maalilises Viljandis Eesti Sotsiaalpedagoogide Ühenduse suvekool. Suvekooli teemaks oli seekord "Eneseregulatsioonist enesejuhtimiseni".

STHK sotsiaalpedagoogidest osalesid sel korral Mairi Kask, Aina Sepp-Teevet ja Signe Roos.

Suvekoolis külastasime Viljandi Perepesa, kus tutvustati keskuse tööd ja lähenemist laste ja perede toetamisel. Sergei Drõgin viis läbi viha valitsemise töötuba, aidates osalejatel mõista ja hallata emotsioone professionaalses kontekstis.

Teisel päeval keskenduti eneseregulatsiooni arendamise praktikatele, mis rikastasid meie tööriistakohvrit, et neid edaspidi laste toetamisel igapäevases töös rakendada. Osalejad said väärtuslikke teadmisi ja praktilisi võtteid, mis on olulised sotsiaalpedagoogidena tegutsemiseks.

Lisaväärtust andis suvekoolile kindlasti ka sotsiaalpedagoogi kutse e-portfoolio loomise töötuba, kus Viktoria Latova juhendas osalejaid, kuidas koostada ja hallata oma kutsealast portfooliot. See töötuba andis praktilisi näpunäiteid ja inspiratsiooni, kuidas tõhusamalt dokumenteerida oma arengut ja saavutusi.

Suvekool oli suurepärane võimalus õppimiseks, jagamiseks ja koostöö edendamiseks, valmistades meid ette uue õppeaasta väljakutseteks. Suured tänud korraldajatele ja osalejatele!