Haridustugiteenused

Füsioteraapia teenus

Füsioteraapia teenuse eesmärk on lapse motoorse sooritusvõime ja tegevuskeskkonna (kool, kodu, vaba aeg, avalik ruum) hindamine ning tegevuskeskkonna kohanduste soovitamine (võimaluse korral elluviimine). Individuaalsete liigutuslikku sooritusvõimet ja iseseisvat toimetulekut arendavate, taastavate, soodustavate ja/või säilitavate füsioterapeutiliste programmide koostamine ja rakendamine eesmärgiga anda inimesele teadmised ja harjutused, mida iseseisvalt sooritada oma toimetuleku säilitamiseks või parendamiseks, ning tegevuse tulemuslikkuse hindamine koostöös lapse ja tema võrgustikuga.

Mille osas saab füsioterapeut abistada:

• tugi-liikumisaparaadi seisundi ja rühi hindamine;

• motoorsete oskuste hindamine;

• hindamistulemuste pinnalt programmi/harjutusvara koostamine lapsele;

• abivahendite vajaduse hindamine;

• sobiva abivahendi soovitamine ja kasutama õpetamine;

• lapse ja tema võrgustikuliikmete nõustamine abivahendi kasutamise osas;

• lapse ja tema võrgustikuliikmetele nõustamine ergonoomiliste võtete kasutamise, asendravi, liikumisaktiivsuse ning harjutuskava jälgimise osas.

• harjutused.

Mille osas saab füsioterapeut abistada:

• tugi-liikumisaparaadi seisundi ja rühi hindamine;

• motoorsete oskuste hindamine;