Kool

Tugimeetmed koolis

Kõigi koolis õppivate õpilaste vanematega (vajadusel lastekaitsetöötajaga) on klassijuhatajatel minimaalselt kord nädalas kontakt. Vanemale antakse tagasiside möödunud nädala kohta. Vajadusel kontakteerub klassijuhataja vanemaga sagedamini. Lapsevanem peab olema kursis kõige koolis toimuvaga, sest tema on parim abiline nii lapsele kui koolile.

Koostöös klassiõpetaja, aineõpetaja ja teiste spetsialistidega teeb õpetaja ettepanekuid õpiabi vajavate õpilaste õppe korraldamiseks – valib sobiva õppemetoodika, õppematerjalid ning arendab õpilase õpioskuste

ja enesekontrolli kujundamist, aitab luua erinevate õppeainete vahelisi seoseid ning suunab kasutama õpilasele sobivaid strateegiaid õppematerjali omandamiseks.

Individuaalne kaart (IK) koostatakse kõigile STHK õpilastele. IK sisaldab kogu õpilast puudutavat infot (õppetöö õppeaineti, klassijuhataja kokkuvõtet ja lapsevanema seisukohti, tugispetsialistide tööd lapsega, infot rakendatud tugimeetmetest ja nende tulemustest jne). IK täidetakse kaks korda õppeaastas – sügisel ja kevadel.

Hariduse tugiteenuseid osutavad mõlemas õppehoones STHK hariduse tugiteenuste osakonna spetsialistid.