Väljasõit Mändjalga 30. september annikapihl

29. septembril osalesid STHK Kuressaare õppehoone õpilased KIK projekti raames RMK loodusõppeprogrammis „Söödav-mittesöödav sügiseses metsas“

Mändjala loodusmaja juures ootas meid RMK töötaja Anni, kellega koos tegime põneva jalutuskäigu metsas. Vaatasime, mida pakub meile sügisene loodus.

Sügisene mets oli  täis marju ja seeni. Saime teada, et paljud metsamarjad on ravitoimega, päris mitmete söömisel võib aga hoopiski haigeks jääda. Otsisime retkel kõikvõimalikke vilju, saime katsuda samblikke ja samblaid, pikutada mättal. Lapsed leidsid ka palju erinevaid seeni. Saime teada, et kui ei tunne seent, ei tohi seent lõigata, vaid mõistlik oleks seen tõmmata koos jalaga  üles, sest tihtipeale ainult nii saab aru, milline on mürgine seen. Väga huvitav katsuda oli põdramoka nimelist  seent, veel nägime  porgandiriisikat, hiireheinikut, liimvöödikut, liivtatikat.

Et meri kohises  valjult ja kutsuvalt, siis viis meie jalutuskäik ka mere äärde.

Retke lõpetasime teepausiga ja oligi aeg kooli tagasi sõita.

Õpetaja Eda

Retke lõpetasime teepausiga ja oligi aeg kooli tagasi sõita.

Õpetaja Eda