Riskinoorte teemadega seotud konverents Riskiredel tuleb taas. 15. oktoober liinatamm

Riskinoorte teemadega seotud konverents Riskiredel 2: Traumade varjusT toimub 22.-23. oktoobril Kuressaare Hariduse Koolis.

Konverentsi eesmärgiks on kokku tuua erinevate valdkondade spetsialistid, kes puutuvad oma töös kokku noortega, et koos leida lahendusi probleemidele.

Ootame registreerima haridus-, noorsootöö-, sotsiaal-, tervishoiu- ning korrakaitse valdkonna töötajaid.

Konverentsil tutvustakse laste ja noorte vaimse tervise ning sõltuvusainete tarvitamise hetkeolukorda, riskikäitumise põhjuseid, ennetamise strateegiaid ning tõhusaid sekkumismeetodeid. Kahel päeval on võimalus koguda uusi teadmisi, õppida teiste kogemustest ning mõelda üheskoos, kuidas saame tulemuslikumalt toetada Saaremaa noori.

Konverents on korraldatud Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse, Saaremaa Noorsootöö Keskuse, Saaremaa valla ning justiitsministeeriumi koostöös ning on jätk 2023 a. sügisel toimunud ennetuskonverentsile “Riskiredel 1: Riskiässad muudavad maailma”.

Registreerimine: https://shorturl.at/AHUY2

I päev: konverents

9:30 Tervituskohv ja osalejate registreerimine

10:00 Konverentsi avamine Jannus Jaska, konverentsi moderaator

10:15 Noorte enda vaade hetkeseisule.

10:30 Laste ja vanemate vaimne tervis Tartu ravikodu praktika näitel. Lastepsühhiaater Anne Daniel-Karlsen.

11:15 Laste ja vanemate vaimse tervise riigi vaade. Sotsiaalministeeriumi vaimse tervise osakonna ennetus- ja edenduspoliitika koordinaator Triinu Täht.

12:00 Lõunapaus

13:15 E-sigareti problemaatika koolijuhi vaates. Saaremaa Gümnaasiumi direktor Ivo Visak.

13:30 Uued tubakatooted – kas tõesti tervislik alternatiiv? Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna keskkonnatervise ja kemikaaliohutuse juht Aive Telling.

14:15 Sirutus- ja kohvipaus

14:45 Noorte toetamise kogemuslood: kuidas on edu noortega saavutatud ja mida meil on sealt õppida? Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna Noortegarantii tugisüsteemi koordinaator Gethe Kooli.

15:15 Lastevanemate tugigrupi kogemuslugu.

15:30 „Kui trauma on igapäevatöö osa ja vajadus on olla iseendaga kontaktis, kuidas jõuda enesehoiuni?" Evelin Tamm, Sotsiaalkindlustusamet, kinnise lasteasutuse teenuse jätkutoe projektijuht

16:10 Valdkondade ülese koostöö kogemuslugu Pärnu haigla. Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuse juhataja Anna-Liisa Delgado.

16:40 Konverentsi lõppsõnad

17.30 Õhtune programm: „Emalõvi“ Thule Kojas. Tasuta sissepääs templi alusel, mida saab iga osaleja, kes on konverentsil kogu päeva ulatuses. Osalejate arv on piiratud, seega palume registreerida vaid nendel, kes saavad terve päeva osaleda. Kui tead, et ei saa täielikult panustada, siis jäta osalemise võimalus nendele, kes saavad.

Korraldajad jätavad endale õiguse teha päevakavas muudatusi.

II päev: töötoad

9:15 Tervituskohv

9:45 Mikk Tuisk eelmise päeva kokkuvõte ja innustavad sõnad

9:50 Kokkuvõte eelmisest aastast ja kuhu oleme vahepeal jõudnud. Valdkonna töötajate vaade. Saaremaa valla haridus- ja noorsootööosakonna juhataja Kairel Kiil, Saaremaa toetava hariduse keskuse juht Gabriela Rooso ja Saaremaa noorsootöö keskuse juht Tiina Luks

10:30 I töötuba Osaleja valib ühe kuuest töötoast

12:15 Lõunapaus

13:15 II töötuba Osaleja valib teise töötoa samast valikust

15:00 Sirutuspaus Liikumine sööklasse, et teha päevast kokkuvõte

15:15 Töötubade kokkuvõte ja edasised plaanid Saaremaa noorte riskikäitumise ennetamiseks Arutelu juhib Kaire Kiil, Saaremaa valla haridus- ja noorsootööosakonna juhataja

16.30 Päeva lõpp

Töötubade valik

1. Taastava õiguse praktikate kasutamine koolis. Marju-Riina Laugen, Saku Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog.

2. Varajane märkamine ja sekkumine: kuidas toetada vanemaid tervishoius? Leena Kalle, Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik.

3. Kuidas toetada laste ja vanemate vaimset tervist Tartu ravikodu näitel? Lastepsühhiaater Anne Daniel-Karlsen

4. Kliente ja spetsialiste hoidev teenuste korraldus Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuses. Pärnu Haigla sotsiaalravi teenistuse juhataja Anna-Liisa Delgado.

5. „Kovisioon kui minu tõhus töövahend oma töös“ Evelin Tamm, Sotsiaalkindlustusamet, kinnise lasteasutuse teenuse jätkutoe projektijuht

6. Mis on minu väärtuspakkumine võrgustikule? Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna Noortegarantii tugisüsteemi koordinaator Gethe Kooli ja Saaremaa vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakonna projekti koordinaator Heleri Jõgi

Registreerimine: https://shorturl.at/AHUY2

I päev: konverents

9:30 Tervituskohv ja osalejate registreerimine

10:00 Konverentsi avamine Jannus Jaska, konverentsi moderaator

10:15 Noorte enda vaade hetkeseisule.

12:00 Lõunapaus

14:15 Sirutus- ja kohvipaus

15:15 Lastevanemate tugigrupi kogemuslugu.

16:40 Konverentsi lõppsõnad

Korraldajad jätavad endale õiguse teha päevakavas muudatusi.

II päev: töötoad

9:15 Tervituskohv