Nõustamisteenused

Juhtumikorraldaja eesmärgid on:

1) leida võrgustikuliikmetega koostöös perele vajalikud abimeetmed;

2) olla toeks teenuste ja toetuste taotlemisega seotud asjaajamisel;

3) toetada teenuste järjepidevust.

Juhtumikorraldaja teenuse saamiseks

▫ Vanem pöördub ise, kui soovib abi toe vajadusega lapsele sobiva lasteaia või kooli valikul;

▫ AEVKO pöördub juhul, kui lasteaias pakutav tugi ei ole piisav ning laps vajab ka teiste valdkondade teenuseid või erirühma;

▫ HEVKO pöördub, kui koolis pakutav tugi ei ole piisav ning laps vajaks ka teiste valdkondade teenused võiväikeklassi/ individuaalset õpet/ koolivahetust.

Juhtumikorraldaja töömeetod on valdkondadeülene võrgustikutöö, mille eesmärk on läbi kaasamise lapse arengu-, ja kasvukeskkonna parandamine. Teenust osutatakse haridusasutuse poolt suunatud lapsele või noorele ning tema perele, juhul kui on ilmnenud probleemid, mis nõuavad erinevate valdkondade ja organisatsioonide koostööd toe tagamisel. Sekkumise kaudu selgitatakse välja arengut või õppimist takistavad asjaolud ning toetavad ressursid.

Rollid, kui protsessi on kaasatud lastekaitsetöötaja:

· Võrgustikku võib olla kaasatud ka lastekaitsetöötaja, kuid kui peamiseks arutelukohaks on haridusküsimused, siis jääb juhtumit endiselt koordineerima STHK juhtumikorraldaja.

· Juhtum läheb üle lastekaitsetöötajale, kui juhtumi lahendamise käigus ilmneb oht lapse elule ja tervisele või vanem keeldub koostööst juhtumikorraldajaga.

Juhtumikorraldaja eesmärgid on:

1) leida võrgustikuliikmetega koostöös perele vajalikud abimeetmed;

2) olla toeks teenuste ja toetuste taotlemisega seotud asjaajamisel;

3) toetada teenuste järjepidevust.

Juhtumikorraldaja teenuse saamiseks

Rollid, kui protsessi on kaasatud lastekaitsetöötaja: